KONST / Ramar / Ram 6972405
*
nr 697 2405
Ram
förgylld, 25x29
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2011
kl 19:11:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 16:29:00
1
200 kr
15/5 17:53:51
2
400 kr
15/5 22:24:32
1
500 kr
16/5 06:50:49
3
500 kr
16/5 06:52:32
3
550 kr
16/5 07:58:30
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:21
*
Ram
nr 697 2405
Ram
förgylld, 25x29
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 16:29:00 | 1 | 200 kr |
15/5 17:53:51 | 2 | 400 kr |
15/5 22:24:32 | 1 | 500 kr |
16/5 06:50:49 | 3 | 500 kr |
16/5 06:52:32 | 3 | 550 kr |
16/5 07:58:30 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11 -
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:21